Kredyt Hipoteczny – Mianowanie / Powołanie

Kredyt Hipoteczny – Mianowanie / Powołanie

26/05/2022 0 przez Magdalena Lizińczyk (Siejka) - kredyty

   Kredyt hipoteczny a mianowanie lub powołanie na prezesa. Czy bank udzieli finansowania? Jakich dokumentów wymaga? Czy musisz spełnić dodatkowe warunki?

   Poziom życia w Polsce stale rośnie. Wraz z nim zauważamy również wzrost zainteresowania zakupem nieruchomości. Czyż to nie jedno z najwspanialszych uczuć zamieszkać we własnym, wymarzonym lokum? Lub kupić mieszkanie w celach inwestycyjnych na przyszłość? Kredyty hipoteczne są w dzisiejszych czasach powszechnie dostępne, ponieważ banki akceptują różne źródła dochodu. A jak to jest z powołaniem na prezesa? Czy instytucje finansowe udzielą ci kredytu hipotecznego, jeżeli posiadasz dochód z mianowania?

   Stosunek pracy na podstawie powołania, dotyczy głównie osób na stanowiskach kierowniczych i dyrektorskich. Zazwyczaj taka umowa jest zawierana na czas nieokreślony, ale jest to jednen z najbardziej nietrwałych stosunków pracy. Wiąże się to z tym, że organ powołujący, w każdej chwili może odwołać pracownika z zajmowanego stanowiska. Nie zniechęca to jednak osoby zajmujące stołek dyrektorski, ponieważ uzyskują wysokie dochody z tego tytułu.

Okres zatrudnienia - mianowanie / powołanie

   Warto wspomnieć, że banki zaakceptują powołanie lub mianowanie na następujące funkcje: prezesa, wiceprezesa, członka zarządu, członka rady nadzorczej i innych. W związku z tym, że instytucje finansowe, uznają ten dochód jako stabilny, możesz starać się o kredyt hipoteczny. Minimalna długość zatrudnienia to 3 miesiące. Trzeba natomiast wziąć pod uwagę fakt, że każdy bank inaczej podchodzi do wyliczenia zdolności, dlatego w innych bankach minimalnie może być wymagane sześcio- lub dwunasto-miesięczne zatrudnienie.

Wymagane dokumenty - mianowanie / powołanie

kredyt hipoteczny zaświadczenie

  •  Pełna historia operacji lub same potwierdzenia wpływu wynagrodzenia z 3/6 miesięcy
  • uchwała lub inny dokument potwierdzający powołanie na wybrane stanowisko

   Są to standardowe dokumenty, jakich potrzebujesz. Miej na uwadze fakt, że analityk, w pojedynczych przypadkach, może zażądać dodatkowych dokumentów.

Podsumowanie

   Podsumowując, jeżeli uzyskujesz dochód z tytułu mianowania lub powołania na prezesa, wiceprezesa, członka zarządu lub członka rady nadzorczej, możesz starać się o kredyt hipoteczny. W związku z tym, że banki różnie podchodzą do tego zatrudnienia, różny jest również okres minimalnego uzyskiwania dochodu. Warto dopytać swojego doradcę, gdzie możesz starać się o kredyt. Jeżeli potrzebujesz pomocy w tym zakresie, zapraszam do kontaktu – znajdziesz go tutaj.

Konsultacja, jak i późniejsze usługi związane ze złożeniem wniosku do banku, są dla Ciebie bezpłatne. Nie pobieram dodatkowych prowizji.

 

Pozdrawiam serdecznie,

Magdalena Siejka