Kredyt hipoteczny w EURO, GBP, USD. Dochód za granicą​

Kredyt hipoteczny w EURO, GBP, USD. Dochód za granicą​

14 przez Magdalena Siejka - kredyty

 

 

  Kredyt hipoteczny z dochodem w EURO, funtach brytyjskich oraz dolarach. Uzyskując główny dochód w jednym z ww. dochodów, możesz wnioskować o kredyt na zakup mieszkania lub budowę domu w Polsce.

 Uwaga! Od 15 marca 2021 roku Alior bank zawiesza udzielanie kredytu z dochodem w GBP.

   Wiele osób wyemigrowało z kraju w poszukiwaniu lepszego życia. Według GUS, najwięcej polskich emigrantów przebywa w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii oraz Irlandii. Jak powszechnie wiadomo, zarobki za granicą są czasem kilkukrotnie wyższe niż za te same czynności w Polsce. Nic więc dziwnego, że tylu Polaków zdecydowało się na zamieszkanie i pracę w krajach zachodnich. Są osoby, które zadomowiły się w obcym kraju i nie zamierzają wrócić do ojczyzny, ale są również tacy, którzy wyjechali, aby się „dorobić” i wrócić. Dla tych drugich, mamy dobre wiadomości. Uzyskując dochód za granicą, możesz starać się o kredyt na dom lub mieszkanie w Polsce.

dochód za granicą dom w polsce   Kilkanaście lat wstecz, nie było problemu z uzyskaniem kredytu w walucie obcej. Duża część polaków zdecydowała się na taki kredyt, ponieważ był on tańszy od złotówkowego, zdolność kredytowa była lepiej liczona, a kwota kredytu mogła przewyższać wartość nieruchomości. Głównie tyczyło się to kredytu we frankach szwajcarskich. W momencie, kiedy kurs CHF poszedł do góry, mnóstwo osób zaczęło mieć problemy ze spłatą zobowiązania. Skutkiem tego, było wejście w życie ustawy, mówiącej o tym, że klient może uzyskać kredyt hipoteczny tylko w walucie, w której zarabia. Bankami, które obecnie zaakceptują dochód za granicą jest Alior Bank oraz Pekao SA.

Wkład własny przy kredycie walutowym

   Wysokość wkładu własnego przy kredycie indeksowanym (walutowym), jest wyższa niż przy kredycie złotówkowym, ponieważ bank ocenia to jako większe ryzyko. A im większe ryzyko, tym bank zabezpiecza się większym wkładem własnym klienta. Poniżej informacja, jak kształtują się minimalne wartość wkładu własnego w poszczególnych walutach:

  • EURO – min. 26% wkładu – max. 30-letni okres kredytowania
  • USD – min. 35% wkładu własnego – max. 30-letni okres kredytowania

Akceptowalny dochód za granicą

  Istotną informacją jest to, że musimy uzyskiwać dochód z tytułu umowy o pracę. Najlepiej, jeżeli będzie na czas nieokreślony, ale jeżeli posiadasz umowę na czas określony, Twój dochód również może zostać uwzględniony. Banki nie przyjmują takich źródeł dochodu jak umowa zlecenie, umowa o dzieło czy działalność gospodarcza zarejestrowana poza granicami Polski. Wynagrodzenie powinno wpływać na konto. Jest to wymóg konieczny. W przypadku Alior banku dochód może wpływać na rachunek zagraniczny, natomiast jeżeli decydujemy się na Pekao SA, pracodawca musi przelewać wynagrodzenie bezpośrednio na rachunek tejże instytucji od minimum 6 miesięcy. Bank nie zaakceptuje nam dochodu jeżeli uzyskujemy wypłatę w gotówce. 

   Podsumowując, uzyskując dochody za granicą, możesz starać się o kredyt na nieruchomość w Polsce. Wystarczy, że będziesz miał odpowiedni dochód i wkład własny. Napiszcie proszę w komentarzu, czy interesuje Was kwestia dokładnych wytycznych co do dochodu za granicą – stworzę osobny wpis o tym. 

   Jestem pośrednikiem kredytowym i zajmuję się na codzień takimi sprawami. Jeżeli potrzebujesz mojej pomocy, możesz się skontaktować wypełniając formularz kontaktowy , dzwoniąc pod numer 602715995 lub wysyłając mi maila na adres: kontakt@magdalenasiejka.pl 

Przypominam również, że konsultacje ze mną są bezpłatne.

Pięknego Dnia!

Magdalena