Kredyt hipoteczny dla firmy z przychodem w walucie obcej

Kredyt hipoteczny dla firmy z przychodem w walucie obcej

04/01/2024 4 przez Magdalena Lizińczyk (Siejka) - kredyty

W obecnych czasach coraz bardziej popularna jest praca zdalna, ponieważ możemy ją wykonywać z dowolnego miejsca na świecie. Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą mogą współpracować nie tylko z firmami w Polsce, ale również za granicą. Czy jeżeli wystawiasz fakturę w EURO, GBP, USD lub w innej walucie możesz uzyskać kredyt hipoteczny w Polsce w 2024 roku? Czy możesz rozliczać się na ryczałcie z dochodem w EURO, USD lub GBP? W jakiej walucie uzyskasz wtedy kredyt?

zarobki w euro przy działalności gospodarczej

Czy jeżeli wystawiasz fakturę w EURO, GBP, USD lub w innej walucie możesz uzyskać kredyt hipoteczny w Polsce?

Tak, jak najbardziej. I nie jest to takie trudne. Część banków akceptuje przychód w EURO, USD czy GBP dla działalności gospodarczej prowadzonej w Polsce i udzieli Ci kredytu hipotecznego. Dlaczego?

Ponieważ prowadząc firmę w Polsce rozliczasz podatek również w naszym kraju. Swoboda gospodarcza pozwala współpracować z kontrahentami za granicą dlatego przychody w walucie obcej nie przekreślają Twoich szans na kredyt na nowy dom lub mieszkanie. 

Czy możesz rozliczać się na ryczałcie z dochodem w EURO, USD lub GBP? Czy na dochód z B2B uzyskasz kredyt?

Tak, zarówno prowadzenie działalności na ryczałcie jak i na KPiR daje Ci możliwość skorzystania z kredytu hipotecznego w Polsce. Nie ma znaczenia czy działasz w branży IT, sprzedajesz towary za granicę czy też świadczysz inne usługi.

Również jeżeli masz podpisaną umowę B2B od kilku miesięcy kredyt hipoteczny jest możliwy do uzyskania. 

Więcej na temat dochodu z działalności znajdziesz w moim artykule Kredyt Hipoteczny – Działalność Gospodarcza

W jakiej walucie uzyskasz kredyt prowadząc działalność w Polsce, ale z dochodem w EURO, USD lub GBP?

Kluczową kwestią jest fakt, że prowadzisz działalność gospodarczą w Polsce i to tutaj rozliczasz się z podatków zatem kredyt hipoteczny otrzymasz w PLN. Ustawa, która mówi o tym, że możesz wziąć kredyt hipoteczny tylko w walucie w której zarabiasz ma tutaj inną interpretację. Kiedy jesteś zatrudniony na umowę o pracę w innej walucie niż PLN, rzeczywiście Twój dochód jest w walucie obcej. Przy działalności gospodarczej jedynie przychód jest w walucie EURO, GBP, USD lub innej natomiast dochód rozliczony jest już w złotówkach.

Mam nadzieję, że mój artykuł rozjaśnił Ci kwestię możliwości uzyskania kredytu hipotecznego dla firmy świadczącej usługi w walucie obcej.

Przeprocesowałam w ostatnim czasie kilka takich transakcji. Jestem pośrednikiem kredytowym, dlatego jeżeli potrzebujesz kredytu hipotecznego i poszukujesz sprawdzonej osoby, która przeprowadzi Cię przez cały proces, zapraszam do kontaktu pod nr tel. 602 715 995, mail:kontakt@magdalenasiejka.pl lub też poprzez wypełnienie formularza kontaktowego.

Życzę Ci pięknego dnia!

Magdalena Lizińczyk (Siejka)