Kredyt Hipoteczny

Stanowi najczęściej wybierane źródło finansowania inwestycji kupna domu, mieszkania lub nieruchomości innego rodzaju. Jest to umowa dotycząca udzielenia długoterminowej pożyczki, w której za zabezpieczenie służy hipoteka nieruchomości nabywanej za pieniądze pochodzące z pożyczki.

Biorąc kredyt hipoteczny warto określić wybrany okres spłaty. Jest to ważna decyzja, która określa jak długo będzie się obciążonym kredytem. Okres spłacania ma bezpośredni wpływ na wysokość rat. Podczas ustalania szczegółów pożyczki należy także określić wysokość wkładu własnego.

U nas można otrzymać zarówno pożyczkę celową, przeznaczoną na remont lub budowę domu, zakup mieszkania albo działki, a także niecelową, która przeznaczone będzie np. na konsolidację. Nasze oferty tworzone są na uczciwych warunkach. Żeby móc z nich skorzystać, wystarczy być w wieku między 18, a 80 lat, posiadać obywatelstwo polskie lub Kartę Pobytu oraz źródło dochodów. Wystarczy, że spełnisz te wymagania, a będziesz mógł np. kupić mieszkanie lub dom albo zainwestować w remont obecnego lokum.

Kredyt Hipoteczny na mieszkanie

Wzięcie kredytu hipotecznego na mieszkanie to bardzo ważna decyzja. Sumy pożyczane od banku opiewają na wysokie sumy i stanowią wieloletnie zobowiązanie, które może trwać nawet 35 lat. Należy pamiętać, że nie każdy będzie mógł otrzymać pozytywną decyzję. Wszystko zależy od tego, czy klient jest w oczach instytucji osobą wiarygodną, będącą w stanie spłacić zobowiązanie. W tym celu sprawdzana jest zdolność kredytowa.

Najważniejszym czynnikiem jest oczywiście wielkość kredytu, długość okresu jego spłacania, a także posiadany wkład własny. Podczas określania zdolności kredytowej, pod uwagę brane są różnego rodzaju czynniki, takie jak wysokość dochodów oraz rodzaj umowy. Bardzo ważne są limity na koncie osobistym, stałe comiesięczne wydatki, karty kredytowe, oraz fakt, czy poprzednie zobowiązania zostały spłacone w terminie. Bank bierze pod uwagę także stan cywilny kredytobiorcy oraz ilość osób na utrzymaniu. Warto pamiętać, że posiadanie wkładu własnego stanowi konieczność. Bez oszczędności, nie ma możliwości otrzymania kredytu na mieszkanie.

Kredyt Hipoteczny na budowę domu

Osoby chcące wybudować dom stają przed koniecznością wyboru metody najlepszego finansowania inwestycji. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest kredyt hipoteczny na budowę domu. Należy jednak pamiętać, że warunkiem koniecznym jego dostania jest uprzedni zakup działki. W przypadku osób, które nie posiadają posesji, na której dom miałby powstać, bank nie udzieli kredytu. Dobrą wiadomością jest jednak fakt, że ziemia może być potraktowana jako wkład własny.

Kredyt hipoteczny na budowę domu jest długoterminowy i może być zaciągnięty na wiele lat. W jego przypadku, rolę zabezpieczenia pełni hipoteka ustanowiona na prawie własności lub użytkowania wieczystego danej nieruchomości. W ten sposób bank ma zabezpieczenie, które w razie niespłacania kredytu, pozwoli mu wyegzekwować należność. Pieniądze są wypłacane przez bank w transzach. Każdą kolejną kredytobiorca otrzymuje dopiero po rozliczeniu poprzedniej. W ten sposób bank ma kontrolę nad postępami budowy. Kredyty tego typu są bardzo popularne ze względu na to, że ich koszty całkowite są stosunkowo niskie.

Kredyt Hipoteczny na działkę

Przed rozpoczęciem budowy domu, trzeba posiadać działkę, na której obiekt stanie. W tym celu można otrzymać od banku kredyt hipoteczny na działkę. Podobnie, jak w przypadku innego typu kredytów hipotecznych, rolę zabezpieczenia pełni nieruchomość. W przypadku, gdy kredytobiorca nie będzie regularnie spłacał należności, posłuży ona do odzyskania przez bank pieniędzy. W celu otrzymania kredytu hipotecznego na działkę, niezbędne jest wykazanie przed bankiem swojej zdolności kredytowej, czyli posiadania odpowiednio wysokich, stałych dochodów.

Nim bank zdecyduje się na przyznanie kredytu, wymaga dostarczenia odpowiednich dokumentów. Wśród nich oczywiście znajduje się dokument potwierdzający status działki jako przeznaczonej do zabudowania oraz decyzja o warunkach zabudowy, potwierdzająca, że na danej działce może być realizowana budowa domu jednorodzinnego. Konieczne będzie oczywiście dostarczenie odpisu z Księgi Wieczystej, ponieważ będzie to dowód, że posesja nie posiada wcześniejszych zobowiązań. Ważnym dokumentem może być akt notarialny sprzedaży lub umowa przedwstępnej sprzedaży.

Kredyt Hipoteczny na remont

Chociaż większości osób kredyt hipoteczny kojarzy się z zakupem nieruchomości, to może być on wzięty również na remont mieszkania lub domu. W przypadku kapitalnego remontu, kwota zobowiązania może wynosić nawet kilkadziesiąt tysięcy. W takim przypadku warto zdecydować się na kredyt hipoteczny. Przy jego pomocy możliwe jest np. zrobienie nowej elewacji, wymiana okien, czy wszystkich instalacji. Tak jak w przypadku innych zobowiązań tego typu, rolę zabezpieczenia dla banku pełni nieruchomość. Jest to bardzo popularne rozwiązanie, ponieważ wiąże się ze stosunkowo niskim oprocentowaniem oraz pozwala na uzyskanie wysokiej kwoty kredytu. Należy jednak pamiętać, że w takim przypadku trzeba być właścicielem danej nieruchomości i nie może ona być obciążona wcześniejszą hipoteką.

Dzięki temu, że spłacać zobowiązanie można będzie przez wiele lat, comiesięczna rata może zostać dopasowana do możliwości finansowych danego kredytobiorcy. W ten sposób możliwe jest przeprowadzenie dużego remontu domu lub mieszkania, nie obciążając zanadto domowego budżetu.