👉 Zakup mieszkania w kamienicy po rewitalizacji – KREDYT HIPOTECZNY 👈

09/01/2024 0 przez Magdalena Lizińczyk (Siejka) - kredyty

W ostatnim czasie obserwujemy coraz częstsze zjawisko rewitalizacji starych kamienic. Inwestor, który podjął się odnowienia budynku, przeprowadza generalny remont całej kamienicy, a następnie sprzedaje wyodrębnione lokale. Często na taki remont jest zaciągany przez Inwestora kredyt u osoby prywatnej i wówczas w dziale IV księgi wieczystej jest wpisana hipoteka umowna dla osoby prywatnej lub firmy nie będącej instytucją bankową. Czy w takiej sytuacji możesz uzyskać kredyt hipoteczny na mieszkanie w kamienicy, które chcesz nabyć? Czy banki zaakceptują hipotekę umowną na osobę prywatną?

mieszkanie na kredyt w odnowionej kamienicy

Zgłębiłam temat i okazało się, że jak najbardziej taki kredyt jest możliwy do uzyskania. Dla większości banków jest to zbyt wysokie ryzyko i nie zgodzą się na to, ale są instytucje, które zaakceptują hipotekę w dziale IV, która nie należy do banku.

Zanim podpiszesz umowę przedwstępną na takie mieszkanie, dobrze, abyś dopytał o kilka ważnych informacji oraz dokumentów:

✅ spytaj czy lokal ma wyodrębnioną księgę wieczystą? Pamiętaj, że nie musi jej mieć, ważne aby nie była w trakcie zakładania 

✅ poproś o numer księgi wieczystej budynku lub lokalu i sprawdź czy jest wpisana hipoteka w IV dziale Ksiąg WIeczystych

✅ wymagany będzie dokument notarialny o zgodzie na bezobciążeniowe wyodrębnienie lokalu mieszkalnego, który kupujesz

Jeżeli chcesz nabyć taką nieruchomość, zgłoś się do mnie i sprawdzimy czy możesz uzyskać kredyt hipoteczny na taki lokal mieszkalny w kamienicy.

📞 602 715 995

📤 kontakt@magdalenasiejka.pl

Życzę pięknego dnia!

Magdalena Lizińczyk (Siejka)