Korzyści

Pożyczki gotówkowe stanowią najpopularniejszy rodzaj kredytów, ponieważ nie wiążą się z dużą ilością formalności, kryteria ich udzielania nie są wygórowane, pieniądze wypłacane są bardzo szybko, zwykle w ciągu kilku dni i mogą by przeznaczone na dowolny cel.

Popularność pożyczek gotówkowych

Popularność kredytu gotówkowego wynika z tego, że może on być przeznaczony na dowolny cel, zarówno zakup sprzętu do domu, jak i remont, wyjazd, czy kupno auta. Sposób, w jaki pieniądze zostaną wykorzystane, zależy jedynie od kredytobiorcy.

Do jego popularności przyczyniła się także maksymalnie zredukowana ilość formalności oraz brak wkładu własnego. Dzięki temu, uzyskanie pożyczki jest o wiele łatwiejsze, a osoba, która ją zaciąga nie musi się przygotowywać np. zbierając oszczędności na wkład własny. Dodatkowym atutem jest także brak zabezpieczeń oraz poręczycieli.

Do zalet tego rozwiązania można zaliczyć także gwarancję stałego oprocentowania. Wybierając pożyczkę gotówkową można być pewnym, że raty nie wzrosną w trakcie okresu ich spłacania.

Formalności

W tym przypadku formalności ograniczone są do absolutnego minimum, co pozwala na szybkie pozyskanie środków. Wystarczy złożyć wniosek i przedstawić zaświadczenie dotyczące dochodów. W ramach pożyczki możliwe jest otrzymanie od kilku, do nawet kilkuset tysięcy złotych. W tym przypadku nie ma konieczności wskazywania, na jaki cel będzie spożytkowana uzyskana kwota. Nie ma potrzeby także posiadania zabezpieczenia. Oprocentowanie jest uzależnione od sumy kredytu oraz długości zobowiązania.

Dla kogo kredyt gotówkowy?

Jego warunki sprawiają, że doskonale sprawdza się w przypadku osób, które potrzebują szybkiego zastrzyku gotówki, niezbędnego do spełnienia wybranego przez siebie celu. Doskonale sprawdzi się także w przypadku, gdy pojawią się niespodziewane wydatki, przekraczające budżet danego gospodarstwa domowego. Dla wielu osób znaczne ułatwienie stanowi fakt, że można otrzymać środki zarówno w postaci przelewu na konto, jak i gotówki.